Poznaliśmy gwiazdy i program tegorocznych Dni Kościana. Nie ulega wątpliwości, że święto miasta zapowiada się znacznie ciekawiej, niż przed rokiem.

Ubiegłoroczne Dni Kościana do udanych nie należały. Potwierdzała to niska frekwencja na koncertach i wydarzeniach. Nasz felieton krytykujący organizatorów i imprezę zyskał ogromne zasięgi i wyświetlenia, a wiele osób wyrażało taką samą opinię. Był nawet telefon do Radia Elka z pytaniem, czy burmistrz przeprosi. Jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć, co wtedy napisaliśmy to może to zrobić czytając artykuł “O Dniach Kościana i takie tam…“. Przeprosin nie było, ale jak widać władze miasta wzięły sobie do serca falę krytyki. Tegoroczne święto miasta zapowiada się bowiem ciekawiej, zwłaszcza z perspektywy ludzi młodych.

Szczegółowy program na razie znany nie jest, bo jest on w trakcie przygotowania. – Chcieliśmy poinformować o stanie przygotowań do święta miasta. Do miasta wpłynęła interpelacja jednego z radnych, który pyta, z jakimi wykonawcami podpisaliśmy umowę. Uważam, że mieszkańcy nie powinni wyszukiwać takich informacji w korespondencji między burmistrzem, a radnym. Powinni dowiedzieć się o scenariuszu wydarzenia od organizatora – wyjaśnił powód dość nagłego zwołania konferencji prasowej burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Program i gwiazdy

Do Dni Kościana pozostały jeszcze 4 miesiące, więc nie wszystkie szczegóły są znane i nie wszystko ustalone. Wiadomo jednak, że Dni Kościana odbędą się w weekend 15-16 czerwca. Gwiazdy tegorocznego święta miasta wystąpią w sobotę, 15 czerwca. Będzie to Skolim o godzinie 17.00, a o godzinie 20.00 Viki Gabor. Koncerty odbędą się na parkingu przy kościańskiej pływalni.

Viki Gabor przedstawiać nie trzeba. Skolim określany jest etykietką disco-polo, ale to nie ma z tym wiele wspólnego. To raczej format muzyki latynoskiej – podkreśla Dariusz Łukaszewski, dyrektor Kościańskiego Ośrodka Kultury. Zaznacza, że umowy z wykonawcami są już podpisane. Do załatwienia pozostają jedynie kwestie techniczne.

W niedzielę, 16 czerwca, na Placu Wolności, pojawi się strefa dziecka i rodzica z wieloma atrakcjami. Obejrzeć będzie można też lokalnych wykonawców. Planowany jest także zlot foodtrucków, a także lunapark.

Szczegóły poznamy, gdy wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik. Koszt tych Dni Kościana wyniesie około 200 tysięcy złotych. Ubiegłoroczne kosztowały około 90 tysięcy.

Fot. Kacper Gimziński – TVML

do Góry