Bieg Świętojański w Śmiglu za miesiąc. Trwają zapisy!

Już za miesiąc odbędzie się Bieg Świętojański oraz Marsz Nordic Walking w Śmiglu. W tym roku impreza ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla Kai.

Charytatywny Bieg Świętojański i Marsz Nordic Walking w Śmiglu odbędą się 26 czerwca. Uczestnicy tym razem nie pobiegną ulicami miasta, ponieważ trasę wyznaczono w lesie w Nietążkowie. Początek marszu na 5 km o godzinie 19.00, a biegu na 10 km o godzinie 20.00. Wcześniej, od 13.00 w śmigielskim parku, pobiegną też dzieci ze szkół i przedszkoli na dystansie 300 lub 2200 metrów.

Zapisy na bieg oraz marsz trwają na stronie internetowej Aktywny Śmigiel. Zgłoszenia do 21 czerwca, ale warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Dla marszu to 100 osób, a dla biegu 200 osób. Koszt uczestnictwa w marszu to 10 zł oraz 10 zł przy odbiorze pakietu, które zasili konto zbiórki dla małej Kai. Koszt uczestnictwa w biegu to z kolei 30 zł plus 10 zł.

O Kai z Darnowa

Kaja Burdyka ma trzy latka. Mieszka w Darnowie w gminie Kościan. W marcu tego roku zaczęły się jej problemy zdrowotne. Po badaniach najpierw w kościańskim szpitalu, a później w Poznaniu okazało się, że dziewczynka ma złośliwego guza mózgu. Kaja trafiła do kliniki neurochirurgii w Warszawie, gdzie przeprowadzono operację. Niestety guza nie dało się wyciąć w całości.

Po operacji Kaja ma niedowład czterokończynowy, wodogłowie, pojawiły się problemy endokrynologiczne, a także z wątrobą. Ponadto musi mieć specjalną dietę i być pod okiem rehabilitanta. Kolejne decyzje co do leczenia zapadną w lipcu. Dziewczynka musi być pod opieką wielu specjalistów i przechodzić rehabilitację. Dlatego też potrzebne jest wsparcie, by wspomóc ją w powrocie do zdrowia. Link do zbiórki – TUTAJ.

Zobacz też: Nocny Bieg Świętojański w Śmiglu 2019 [ZDJĘCIA]

do Góry