Kościański Koncert Noworoczny tradycyjnie już przyciągnął sporą publiczność. Zebranych w auli KOK, gdzie odbył się koncert powitał burmistrz Piotr Ruszkiewicz. - Ani się obejrzeliśmy, a minął rok 2019. Nie był zły dla naszego miasta. Pomimo trudności finansowych, udało się kontynuować i zakończyć wiele inwestycji - stwierdził Ruszkiewicz. Zapewnił, że postara się, by nowy rok nie był gorszy i mimo trudności finansowych samorządu inwestycje będą kontynuowane. Poinformował też zebranych o śmierci przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana, Macieja Zielonki. Jego pamięć uczczono chwilą ciszy.
Zanim na scenę wyszły gwiazdy koncertu noworocznego przed publicznością zaprezentowała się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie, Gabriela Itkowiak. Gabriela wystąpiła w "Szansie na Sukces" z udziałem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Za występ została wyróżniona przez artystów. 18-latka jest też członkiem zespołu Voice Studio działającego przy KOK.
W końcu na scenie pojawili się Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają oraz zespołem. Zaśpiewali wspólnie znane przeboje napisane przez lidera grupy pod budą, a także kolędy i pastorałki. Niektóre z nich kościaniacy mogli usłyszeć w niecodziennej wersji, bo po grecku. Przyznać jednak trzeba, że koncert był zupełnie inny i niezbyt wpisał się w dotychczasową formułę dotychczasowych noworocznych koncertów. Mimo, że był utrzymany w spokojnym tonie, to jednak zabrakło tutaj uroczystego, nieco "wiedeńskiego" klimatu.
Zobacz też: Koncert Noworoczny 2019