Agnieszka Wojtaszek z kolejnymi sukcesami!

Agnieszka Wojtaszek wykazała się w ubiegłym roku wybitnymi osiągnięciami biegowymi. Nie odpuściła i w tym, ponownie pokazując, że nadal należy do czołówki wielkopolskich półmaratonek.

O Agnieszce Wojtaszek z Kościana pisaliśmy już w ubiegłym roku. W roku 2022 zademonstrowała swoje sportowe umiejętności i determinację w serii półmaratonów w ramach Grand Prix Wielkopolski. Wzięła udział w dwunastu z trzynastu biegów serii, zdobywając dwa tytuły mistrzowskie. Uzyskała najlepszy średni czas z 7 najlepszych biegów wśród sklasyfikowanych biegaczek, a tym samym wygrała ubiegłoroczne Grand Prix. Ubiegłoroczną rozmowę z nią znajdziecie w artykule: Agnieszka Wojtaszek najlepsza w Wielkopolsce!

W tym roku Agnieszka Wojtaszek kontynuuje imponującą serię osiągnięć w biegach. W 2023 roku odnotowała kolejne sukcesy, zajmując 2. miejsce w V Kaliskim Półmaratonie Nocnym „Bursztynowa Hellena”, 3. miejsce w XXXII Biegu Jagiełły Tip-Topol Półmaraton oraz 2. miejsce w VI Półmaratonie Wągrowiec-Skoki. Dodatkowo w Kościańskim półmaratonie zajęła 1. miejsce zarówno wśród zawodniczek z Kościana, jak i powiatu kościańskiego. W klasyfikacji końcowej Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie zajęła 2. miejsce open kobiet oraz 2. miejsce w kategorii wiekowej K30, potwierdzając swoją wysoką formę w biegach długodystansowych.

Wzięła udział w 12 z 14 biegów zaliczanych do Grand Prix. Tegoroczne sukcesy są kontynuacją jej wybitnych wyników, co świadczy o jej niezachwianej determinacji i umiejętnościach. W sumie wzięła udział już w ponad 40 półmaratonach zaliczanych do cyklu, za co otrzymała IV Brązową Koronę Półmaratonów Wielkopolski.

Gala, podczas której wręczano puchary i nagrody odbyła się 25 listopada w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Zdjęcia: archiwum prywatne

do Góry