32 wypadki, 5 śmiertelnych. Pół roku na drogach powiatu

Kościańska policja podsumowała pierwsze półrocze na drogach powiatu kościańskiego. Miały miejsce 32 wypadki, w tym aż 5 śmiertelnych. Sporo było też kolizji i wykroczeń.

32 wypadki – to bilans pierwszych 6 miesięcy na drogach naszego powiatu. To liczba mniejsza niż w tym samym okresie ubiegłego roku, bo doszło wtedy do 42 wypadków, ale niestety tragiczna w skutkach. W wypadkach zginęło bowiem 5 osób. Były to wypadki:

Reklama

Od stycznia do końca czerwca doszło również do 275 kolizji drogowych. To zdarzenia w których żadna osoba nie odniosła obrażeń, ale też powodują problemy. Między innymi utrudnienia na drogach, objazdy, starty w mieniu.

Wykroczenia, pijani i piesi

W ciągu pół roku policjanci skontrolowali 7354 uczestników ruchu drogowego, ujawniając 5906 wykroczeń. 4300 popełnili kierujący samochodami. Najczęściej, bo w 3669 przypadkach, było to przekroczenie prędkości. 17 osób straciło prawo jazdy na przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. 23 kierowców zatrzymano w stanie nietrzeźwości. Do kilku z nich przyczynili się świadkowie, którzy czasami sami doprowadzali do zatrzymania.

Reklama

Przez ten czas policjanci ruchu drogowego zatrzymali (elektronicznie) 330 dowodów rejestracyjnych za brak aktualnych badań technicznych oraz niewłaściwy stan techniczny kontrolowanego pojazdu. W 22 przypadkach stwierdzili z kolei brak ubezpieczenia OC.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, również nie byli bez winy.  Najczęściej przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie mieli założonych odblasków spacerując po zmroku poza terenem zabudowanym, poruszali się również nieprawidłową stroną drogi.

Statystyki mówią same za siebie. Nadal zbyt często ignorujemy przepisy, czy przymykamy oko na mniejsze wykroczenia. Skończyć się to może niestety tragicznie, dlatego policja apeluje, o rozsądek i przestrzeganie prawa. W końcu chodzi tu przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo.

Go to TOP