Śmiertelny wypadek w okolicy Łuszkowa [ZDJĘCIA]

W czwartek około godziny 14.00 na drodze pomiędzy Jerką i Śremem miał miejsce śmiertelny wypadek samochodu osobowego. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 81-letniego kierowcy.

Śmiertelny wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej na 432 pomiędzy Jerką i Śremem, w okolicy miejscowości Łuszkowo. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki volkswagen polo, 81-letni mieszkaniec gminy Krzywiń, z niewyjaśnionych na razie przyczyn stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł z drogi, wjechał do rowu i dachował na pobliskim polu.

Poszkodowany mężczyzna wypadł z pojazdu. Na zdarzenie najechało małżeństwo ratowników medycznych, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy. Nie stwierdzili funkcji życiowych, dlatego rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po przyjeździe na miejsce zastępów straży pożarnej akcja została wsparta przez strażaków – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Niestety pomimo podjętej reanimacji życia 81-latka nie udało się uratować. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia bada kościańska policja pod nadzorem prokuratora. Droga wojewódzka przez około dwie godziny była nieprzejezdna.

do Góry