Zwycięstwo reprezentantki Polonii Śmigiel!

Reprezentantka Polonii Śmigiel, Katarzyna Gierach, odniosła zwycięstwo podczas Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Dobrze spisali się też inni zawodnicy z klubu.

Grand Prix rozegrano 19 listopada w Raszkowie. Wśród najlepszych tenisistów w naszym województwie wystąpiło 8 reprezentantów Polonii Śmigiel. Katarzyna Gierach, Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska, Zuzanna Wieczorek, Nikodem Maćkowski, Filip Stypka i Michał Kaźmierczak. Najlepiej zaprezentowała się Kasia Gierach, która rozstawiona z 12. numerem odniosła zwycięstwo. Katarzyna na co dzień rywalizuje w rozgrywkach 2. ligi kobiet. W drodze po zwycięstwo okazała się lepsza od wyżej rozstawionych rywalek, które na co dzień występują w wyższej lidze.

W czołowej ósemce zawodów znalazła się też Julia Borowska, która zawody zakończyła na 7. lokacie. Z dobrej strony zaprezentował się również Nikodem Maćkowski, który ostatecznie zajął bardzo dobre, 9. miejsce.

Dzięki wygranej Katarzyna Gierach wywalczyła awans na Grand Prix Polski Seniorek, które odbędzie się w najbliższy weekend w Bilczy.

Wyniki seniorki:

1. Kasia Gierach
7. Julka Borowska
9. Weronika Trybuła
13-14. Zuzanna Wieczorek
13-14. Kasia Nowak

Wyniki seniorzy:

9. Nikodem Maćkowski
13. Michał Kaźmierczak
29. Filip Stypka

do Góry