Zuzia ze Smogorzewa w powiecie gostyńskim choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą dla niej jest kosztowna terapia. Potrzeba ponad 9 milionów złotych.

Zuzia Sulecka ze Smogorzewa urodziła się w lutym 2020 roku. Przez pierwsze miesiące życia nic nie wskazywało, by miała problemy zdrowotne. W 7 miesiącu życia zachorowała na zapalenie płuc i trafiła do szpitala. Na szczęście mimo pandemii mama dziewczynki mogła zostać przy niej. Po wyjściu ze szpitala dziecko słabło. Lekarze uspokajali, ale matka czuła, że coś jest nie tak, jak być powinno. Przeprowadzono badania genetyczne, które potwierdziły straszną diagnozę – rdzeniowy zanim mięśni – SMA.

Zuzia ponownie trafiła do szpitala. Otrzymała refundowane leki, ale te mogą jedynie nieco opóźnić najgorsze. W szpitalu rodzice dowiedzieli się o “najdroższym leku świata”. Postanowili za wszelką cenę pomóc córce. Zorganizowano więc zbiórkę – TUTAJ. Na stronie zbiórki dostępne są też linki do licytacji na facebooku. Stan Zuzi cały czas się pogarsza, a terapię podać można tylko dzieciom, które ważą mniej niż 13,5 kg. Czasu jest więc naprawdę niewiele.

do Góry