Zmiany w DPS w Jarogniewicach. Dyrektor idzie na emeryturę!

Dyrektor DPS w Jarogniewicach, Zbigniew Gordziej, przechodzi na emeryturę. Za 14 lat pracy w placówce otrzymał podziękowania od władz powiatu.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kościańskiego, członkowie Zarządu Powiatu i Rady pożegnali dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach Zbigniewa Gordzieja, który z dniem 4 stycznia 2018 roku przejdzie na emeryturę. Starosta Bernard Turski podziękował dyrektorowi za długoletnia pracę na tym stanowisku. – Dziękujemy panu za otwartość i wieloletnią współpracę. Z pewnością sprzyjała ona podnoszeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców domu. Życzymy panu pomyślności w skutecznej realizacji marzeń, czasu na ich spełnianie i pogody ducha. Niech emerytura będzie dobrym czasem do realizowania tak ważnej dla pana poetyckiej pasji – mówił Bernard Turski. Starosta, wicestarosta oraz przewodniczący Rady Powiatu podarowali odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi obraz przedstawiający pałac w Jarogniewicach, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej.

Reklama

Dyrektor, dziękując za współpracę radnym, obecnym oraz poprzednim starostom, nie krył wzruszenia. – Chciałem państwa zapewnić, że będę się wspomnieniami z państwem spotykał. Te wspomnienia są mocno osadzone we mnie, są osadzone w
moim sercu, w mojej głowie i będę podążał do państwa wspomnieniami – powiedział, przytaczając słowa libańskiego poety i filozofa Khaila Gibrana. Zbigniew Gordziej urodził się w 1951 roku w Poznaniu. W 1979 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Na stanowiskach kierowniczych pracował m.in. w Państwowym Domu Pomocy Społecznej w Ujeździe, Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, Starostwie Powiatowym w Śremie. Od marca 2003 roku związany był z Domem Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Zbigniew Gordziej jest też autorem wierszy, opowiadań, scenariuszy teatralnych i felietonów.

Go to TOP