Zimowe półkolonie na sportowo z “Jedynką”

W pierwszym tygodniu ferii Uczniowski Klub Sportowy “Jedynka”, działający przy  Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie zorganizował zimowe półkolonie dla dzieci.

Przygotowany przez opiekunów program na zimowe półkolonie pozwoliły dzieciom na aktywne i intensywne spędzenie wolnego od nauki czasu. W zajęciach brały udział podzielone na 2 grupy dzieci z II i III klasy. Wśród atrakcji półkoloniści mogli między innymi sprawdzić się na ściance wspinaczkowej. Kolejnego dnia była okazja do podszkolenia umiejętności pływackich i do zabawy w wodzie na kościańskim basenie. Odwiedzili też lodowisko. Pobyt na lodowisku był również okazją do poznania zasad bezpiecznego poruszania się na lodzie.

Reklama

Dużą atrakcją i niespodzianką dla dzieci był wyjazd do kina na film „Ekipa z dżungli”. Pobyt w kinie zakończył się wizytą w lubianej przez dzieci restauracji, gdzie każdy poza posiłkiem mógł wybrać sobie zabawkę. Na zakończenie półkolonii jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jak przyznają opiekunowie, uśmiechy na buziach dzieci utwierdziły ich, że półkolonie były bardzo miłą, ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci.

Reklama

Na organizacje zajęć Klub otrzymał wsparcie od powiatu kościańskiego w ramach Programu „Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży”. Organizatorzy otrzymali także wsparcie gminy miejskiej Kościan i Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie.

Źródło i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

Go to TOP