Zderzenie na obwodnicy Kościana [ZDJĘCIA]

Do groźnie wyglądającego zderzenia z udział trzech samochodów osobowych doszło na obwodnicy Kościana. Jedna osoba trafiła do szpitala z urazem głowy.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu obwodnicy Kościana z wyjazdem z miasta w stronę Śmigla przed godziną 16.30. Według ustaleń policji 18-letnia kierująca samochodem marki volkswagen golf, mieszkanka gminy Przemęt, wjeżdżając na obwodnicę nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Śmigla samochodem marki dacia 33-latkowi z gminy Kościan. Kierowca dacii nie był już w stanie wyhamować i uderzył w bok volkswagena od strony kierowcy. Polo przemieściło się i uderzyło jeszcze w przód nissana, który stał na pasie do lewoskrętu, a którym kierował 39-latek z gminy Kościan.

Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. W zdarzeniu ucierpiała kierująca volkswagenem. Przetransportowano ją do szpitala. Trwają badania, na razie nie wiadomo więc, czy doznała poważnych urazów. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni zatrzymano prawo jazdy, a sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

do Góry