Zawody pływackie w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Jak co roku w Nowym Dębcu rozegrano zawody pływackie. W tym roku miały jednak zupełnie inną formułę, niż do tej pory. W sumie wystartowało w nich około 90 zawodników, a dodatkowo spora liczba dzieci.

W tym roku organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw triathlonistom, którzy zamierzają wziąć udział we wrześniowych zawodach z cyklu “GreatMan Trilogy” i przygotowali rywalizację na dwóch dystansach – 1900 i 3800 metrów. W latach wcześniejszych zawodnicy do przepłynięciu mieli tylko jeden dystans, około 2000 metrów. Odbyły się też zawody aquathlonowe dla dzieci. Najpierw wystartowały maluchy w wieku 0-6 lat wraz z rodzicami. Najszybszy był tutaj Tomasz Mroczek, drugi Kacper Kuciak, a trzeci Szymon Linke. W kategorii 7-10 lat zwyciężyła Małgorzata Rybacka, drugi był Michał Komer, a trzecia Maria Gajb. Z kolei wśród młodzieży w wieku 11-16 lat najszybciej zmagania ukończył Oliwier Tycner, a drugie i trzecie miejsce zajęli bracia Wiktor i Nikodem Kaźmierscy. – Po raz pierwszy startowałem w aquathlonie, a na co dzień trenuję triathlon, do czego zainspirowali mnie rodzice. Pływanie nie jest dla mnie wielkim problemem, bo robię to od najmłodszych lat, ale było ciężko, bo pozostali zawodnicy gonili – mówi Oliwier Tycner.

Reklama

Następnie przyszedł czas na długie dystanse. Na dystansie 1900 metrów najszybszy był Jonasz Napiecek reprezentujący MKP Astromal Leszno, który wyprzedził o niemal dwie minuty drugiego na mecie Bartosza Grzybka z Poznania. Na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Stroińska z Obornik, tym samym wygrywając zawody wśród kobiet. Na dystansie dłuższym triumfował Szymon Biedny z Leszna, który po wyjściu z wody zaznaczył, że nieco przeszkadzali wczasowicze na rowerkach wodnych, którzy przecinali trasę. – Można było jednak dzięki temu zdobyć mnóstwo cennego doświadczenia – mówi. Drugie miejsce zajął Dariusz Janyga z Poznania, a trzecie Natalia Wiśniewska z Komornik. W sumie na obu dystansach wystartowało niemal 90 zawodników.

[envira-gallery id=”17489″]

Reklama

 

 

Go to TOP