Zawody Pływackie w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 26 lipca, odbyły się XXVI Zawody Pływackie w Nowym Dębcu. Wzięło w nich udział ponad 70 zawodników, którzy rywalizowali na trzech dystansach.

W tym roku Zawody Pływackie w Nowym Dębcu podzielono na trzy kategorie. Najpierw rozegrano dystans najkrótszy, czyli 950 metrów. Do rywalizacji przystąpiło 35 zawodników. Całe męskie podium obsadzili reprezentanci UKS Cityzen Poznań, a zwyciężył Mikołaj Liberski z Dąbrówki. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka klubu Black Aqua, Barbara Zakrzewska z Krośnic. W tej kategorii walczono też o punkty turnieju sołectw. Najlepszy z gminy Kościan był Marek Zembroń ze Starych Oborzysk. – Warunki były trudne. Pogoda ładna, ale sporą część dystansu zmagaliśmy się z falą. Nie oczekiwałem jednak tego “tryumfu” – mówił po dopłynięciu do mety. Wśród mieszkanek gminy zwyciężyła Ewelina Braun z Kiełczewa.

Dystans 1900 metrów ukończyło 25 pływaków. Tutaj także najlepszy był reprezentant UKS Cityzen Poznań, Oskar Borowczyk z Poznania. Wśród pań zwyciężyła reprezentantka klubu Delfin, Emilia Tofil z Gdyni. Do mety dopłynęła jako druga. – Płynęło się bardzo dobrze. Te zawody to w pewnym sensie przygotowanie do Mistrzostw Polski. Na zawodach pływam przeważnie po trzy kilometry, a na mistrzostwach będzie pięć. Bałam się rywalek, ale wiedziałam, że walczę o pierwszą trójkę – opowiada Emilia.

Na mecie najdłuższego z dystansów, 3800 metrów, stanęło 12 zawodników. Najlepszy był Sławomir Włodarczak z Rydzyny, a wśród pań zwyciężyła Beata Grzegorowski z Leszna.