Zagłosuj na uczniów z jedynki!

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie zostali laureatami I etapu muzycznego konkursu organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Muzyczne Wyzwanie Chrumasa to plebiscyt dla uczniów, którzy uczestniczą w “Programie dla szkół “. Zadaniem uczniów było przygotowanie utworu słowno-muzycznego w dowolnym gatunku muzycznym. Piosenka musiała zawierać treści promujące zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci, nazwy wybranych warzyw i owoców oraz produktów mlecznych. Utwór musiał  się składać z przynajmniej 2 zwrotek i 2 razy powtórzonego refrenu. Uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie przygotowali aż 4 zwrotki, bo doskonale wiedzą na czym polega zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia.

Reklama

Pod okiem wychowawcy Pani mgr Ewy Żurek zostali laureatami innego konkursu związanego ze zdrową żywnością i zdobyli maskotki w kształcie owoców i warzyw, które zostały wykorzystane w nagraniach utworu. Piosenka, którą przygotowali z pomocą nauczycieli Pani mgr Anny Domagały oraz Pana mgr Marcina Woźniaka nosi nazwę “Piramida żywieniowa “- fragment utworu jest dostępny na platformie youtube. Utwór jest bardzo wesoły i szybko wpada w ucho słuchaczom, którzy nucą go przez cały dzień.  

Kościańska “Jedynka” bierze udział w tym programie unijnym od początku jego powstania. Uczniowie z miłą chęcią  chrupią zdrowe przekąski, które otrzymują w ramach “Programu dla szkół”. Głosowanie internetowe nadal trwa, aby znaleźć się w II etapie konkursu. Sarah, Aleksandra, Lilka, Nadia i Julian proszą o oddawanie głosów, aby mogli przeżyć niezwykłą przygodę i wziąć udział w nagraniach utworu w telewizyjnym studio przy współpracy z profesjonalnymi twórcami, w tym z trenerem wokalnym i producentem muzycznym w Warszawie. Głosowanie trwa do 18 maja. 

Reklama

Link do głosowania  -> https://www.nieruchomoscikowr.gov.pl/konkurs-muzyczny

Motto przewodnie społeczności  “Jedynki” brzmi: “KTO NA ZDROWE ŻYCIE MA CHĘĆ, GŁOSUJE NA UTWÓR nr 5”. Zatem GŁOSUJMY!!! Oddajemy 3 punkty na utwór “Piramida Żywieniowa” i po 1 puncie na dwa dowolne utwory. Trzymamy kciuki za “Małych Artystów ” 🙂

Go to TOP