Zabawa przed sikawkami [ZDJĘCIA]

W sobotę w Nowym Dębcu odbyła się impreza poprzedzająca Krajowe i Międzynarodowe Zawody Sikawek Konnych. Zabawa przyciągnęła wiele osób.

Zabawa odbywała się na placu przy scenie w Nowym Dębcu. Rozstawiły się tam stoiska lokalnych miejscowości i gości z zagranicy, na których, w ramach “Kuchni Narodów”, spróbować można było pysznych potraw, nie tylko regionalnych. Na scenie czas umilała wszystkim grupa Sunday Morning.

Reklama

Wybór potraw był naprawdę spory. Były wędzone mięsa, gulasz w różnych odmianach, słodycze, a nawet grzanki na smalcu z czosnkiem, jajkiem sadzonym i tajemniczą pastą . Jedzenie rozchodziło się błyskawicznie. Nie zabrakło też czegoś dla miłośników mocniejszych trunków i piwa.

W końcu przyszedł czas na nieco ruchu. Kilka jednostek OSP, zarówno krajowych, jak i gości z zagranicy, wzięło udział w sztafecie. Były to jednostki z: Nietążkowa, Słonina, Gryżyny, niemieckiego Kallinchen, czeskich Blizkova i Klatov i węgierskiego Sumeg. Musieli między innymi przetoczyć ogromną oponę, zwinąć wąż strażacki, przenieść wiadra wody wcześniej okręcając się wokół słupka, uratować poszkodowanego i stworzyć gąsienicę. Najlepsi okazali się druhowie z ochotniczej straży w Nietążkowie, którzy nieznacznie wyprzedzili ubiegłorocznych zwycięzców z Kallinchen. Na miejscu trzecim uplasowali się druhowie z Sumeg. Na koniec przyszedł czas na taneczną biesiadę.

Reklama

XVIII Międzynarodowe i XXI Krajowe Zawody Sikawek Konnych rozpoczną się w niedzielę 13 sierpnia, o godzinie 11.00 na hipodromie w Racocie.

Go to TOP