Z premierem o mediach lokalnych

Niedawno w Gazecie Kościańskiej przypomniany został artykuł z 2008 roku, informujący o spotkaniu dziennikarzy lokalnych mediów z ówczesnym premierem. Minęło ponad 16 lat i mimo obietnic niewiele się zmieniło, a jeśli już to najgorsze.

1 lutego 2008 roku odbyło się spotkanie ówczesnego premiera, Donalda Tuska, z przedstawicielami prasy lokalnej. Podczas spotkania poruszano temat pogarszającej się sytuacji małych mediów, głównie gazet. Premier wyraził wtedy zapewnienie, że rozumie, jak ważne są lokalne media.

Reklama

Minęło ponad 16 lat, a sytuacja się nie poprawiła, a raczej pogorszyła. Kolejne tytuły upadają, lokalną prasę przejęły w sporej części wielkie korporacje. Mimo zapewnień premiera Tuska, że będzie starał się przywrócić rangę lokalnym mediom, niewiele w tej sprawie nie poczyniono. Dał też do zrozumienia, że znikną ograniczające wolność i skuteczność działania mediów zapisy dotyczące autoryzacji. Owszem w 2017 roku (po 9 latach i za innych rządów) nieco je złagodzono. Wciąż jednak obowiązują archaiczne zapisy, utrudniające prace i nie przystające do dzisiejszych czasów. Dlaczego jednak o tym przypominamy? Z nieoficjalnych na razie doniesień wynika, że przedstawiciele mediów lokalnych znów zamierzają podjąć próby rozmowy z premierem. Czy spełni on swoje obietnice i zapewnienia sprzed 16 lat? Zobaczymy…

Więcej o spotkaniu na wycinku z gazety poniżej.

Reklama
Go to TOP