Wszedł na rusztowanie remontowanej wieży kościoła w Czempiniu!

W niedzielę w nocy mężczyzna wszedł na rusztowanie remontowanej wieży kościoła w Czempiniu. W akcję zaangażowano liczne siły. Twierdził, że chciał zrobić zdjęcie z wysokości…

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 czerwca, po godzinie 22.00. Służby otrzymały informację o mężczyźnie, który wszedł na rusztowanie stojące wokół remontowanej wieży kościoła pw. Michała Archanioła w Czempiniu. Na miejsce początkowo zadysponowano policję i strażaków z Kościana. – Strażacy pojechali na miejsce, zabezpieczyli miejsce zdarzenia wspólnie z policją. Początkowo nie było widać żadnej osoby na tym rusztowaniu, ale z relacji świadka wiadomo było, że ktoś tam wszedł. Po dłuższym poszukiwaniu mężczyzna ujawnił się, bo schował się przed służbami. Na miejsce wezwano też specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z Poznania, jednak mężczyzna po chwili rozmowy postanowił zejść, a grupa została zawrócona – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Reklama

Dalsze czynności prowadziła już policja. – Około godziny 23.00 26-letni mężczyzna sam zszedł z rusztowania. Okazało się, że był nietrzeźwy. Wykonane badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył policjantom, że wszedł na rusztowanie, bo chciał zrobić zdjęcia Czempinia z góry – informuje Jarosław Lemański, oficer prasowy kościańskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, został też przebadany przez wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Na razie nie podano, jakie grożą mu konsekwencje.

Go to TOP