Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 47-letni mieszkaniec gminy Kościan. Włamywacz z jednej z firm ukradł pieniądze i telefon komórkowy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada kościańską policję powiadomiono o włamaniu do pomieszczenia biurowego firmy znajdującej się w Choryni. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca po wybiciu młotkiem okna w drzwiach wejściowych, dzięki czemu otworzył je od środka, dostał się do wnętrza, po czym dokonał kradzieży pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Łączną wartość skradzionych rzeczy oszacowano na 800zł.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego kościańskiej komendy, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili sprawcę tego czynu. W toku przeprowadzonych przez nich czynności, telefon komórkowy został odzyskany i zwrócony właścicielowi. Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Kościan. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia.

Teraz o dalszym jego losie zdecyduje Sąd. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduję karę pozbawienia wolności do 10 lat.

do Góry