Wjechał w płot. Miał niemal 3 promile

38-letni mieszkaniec gminy Kościan jadąc ulicą Polną w Kiełczewie wjechał w płot i skrzynkę światłowodową. Jak się okazało, miał niemal 3 promile alkoholu. Nie był to jedyny pijany kierowca w ten weekend.

W niedzielę, 9 czerwca, około godziny 1.40, 38-latek z gminy Kościan w Kiełczewie na ul. Polnej nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji oraz skrzynkę światłowodową. Wykonane przez policję badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie aż 2,98 promila alkoholu. Jak się również okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikt nie odniósł obrażeń, ale sprawca zdarzenia musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Reklama

Oprócz 38-latka za kierownicę po alkoholu wsiadło więcej osób. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 7 czerwca, w Głuchowie na ul. Siernickiej. Patrol ruchu drogowego kontrolujący prędkość poruszających się pojazdów, zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen, którym kierował 35-latek z gminy Mosina. Wykonane badanie trzeźwości wykazało 0,59 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia około godziny 21:00 na ul. Kościańskiej w Kiełczewie doszło do obywatelskiego ujęcia przez świadka, który odebrał nieodpowiedzialnemu kierującemu kluczyki od pojazdu i powiadomił dyżurnego kościańskiej komendy. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy ustalili, że kierującym Renault był 60-letni mieszkaniec Kościana. Wykonane badanie trzeźwości wykazało 2,12 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Do serii kolejnych zatrzymań doszło w sobotę:

  • około godziny 9.00 w Piotrkowicach 60-letni mieszkaniec gminy Czempiń kierował pojazdem marki Fiat mając 0,63 promila alkoholu w organizmie;
  • około godziny 10:00 w Poladowie 23-letni mieszkaniec gminy Przemęt kierował motocyklem marki BMW mając 0,29 promila alkoholu w organizmie;
  • około godziny 15:20 w Czempiniu na ul. Śremskiej 49-letni mieszkaniec Poznania kierował pojazdem marki Hyundai mając 2,1 promila alkoholu w organizmie;
  • około godziny 20:00 w Kościanie ul. Gostyńskiej 40-letni mieszkaniec Kościana kierował hulajnogą elektryczną mając 2,48 promila alkoholu w organizmie. Sprawca ukarany mandatem karnym 2500 zł;
  • około godziny 20:55 w Kiełczewie na ul. Poznańskiej 45-letni mieszkaniec gminy Kościan kierował pojazdem marki Renault mając 2,56 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności świadka, który powiadomił o swoich podejrzeniach, dzwoniąc na numer alarmowy.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie, na które nie ma przyzwolenia. Nawet niewielka ilość alkoholu sprawia, że nasza zdolność reakcji i umiejętności prowadzenia spada. Jeżeli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją kierowania pojazdami z promilami oprócz utraty prawa jazdy, często jest również utrata życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – przypomina policja.

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie

Go to TOP