Wandale w akcji! Zniszczyli… loda

Rozrzucone śmieci, poprzewracane kosze na środku jezdni, zdewastowana figura loda włoskiego jednego z sezonowego punktu gastronomicznego. Wandale swój wybryk tłumaczyli nadmiarem wypitego alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

We wtorek, chwilę po godzinie 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy idąc ulicą Śmigielską głośno się zachowywali i dewastowali wszystko co napotkali na swojej drodze. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który po kilkunastu minutach zatrzymał 21 i 35-latka z Kościana. Wandale ze względu na swoje agresywne i wulgarne zachowanie spowodowane nadmierną ilością spożytego alkoholu, musieli noc spędzić w policyjnym areszcie, gdzie mogli w spokoju przemyśleć swoje zachowanie.

Reklama

Jak się również okazało, na sumieniu mieli nie tylko poprzewracane kosze, zaśmiecone ulice oraz zakłócenie spokoju i porządku, lecz również poważniejszy czyn. Policjanci ustalili, że odpowiedzialni są oni również za dokonanie uszkodzenia plastikowej figury loda włoskiego, która postawiona była przy jednym z sezonowych punktów gastronomicznych. Wartość wyceniono na kwotę 1955 zł. Za popełnione przestępstwo usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. Zostali również ukarani mandatami za popełnione wykroczenia w wysokości 1600 zł każdy.

Go to TOP