Uprawiał konopie indyjskie. Plantację zlikwidowano!

Funkcjonariusze z kościańskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie i produkował z nich susz. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie zatrzymali 37-letniego mieszkańca Kościana , który uprawiał konopie indyjskie, a później wytwarzał z nich znaczne ilości suszu. Wykrycie plantacji było możliwe dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. W październiku funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji, w której według ustaleń funkcjonariuszy miała odbywać się uprawa konopi indyjskiej znacznych rozmiarów. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, które użytkował 37-latek, policjanci zabezpieczyli łącznie 176 krzewów konopi na różnym etapie wzrostu i 7,7 kg suszu tej rośliny. Zabezpieczono również sprzęt i narzędzia służące do uprawy tych roślin.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał już zarzuty uprawy krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 37-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

do Góry