Ukradł auto, był pijany

Kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży samochodu, do której doszło w Kościanie, policjanci odzyskali skradziony pojazd. Warte około 29 tys. złotych auto wróciło do właściciela, a zatrzymany w nim 26-latek z gminy Kościan usłyszał zarzuty kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 maja, w godzinach nocnych w Kościanie. Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży dyżurny policji od razu przekazał informację patrolom pełniącym służbę, które rozpoczęły poszukiwania utraconego auta. Kilkanaście minut później na ulicy Gostyńskiej w rejonie ronda policjanci zatrzymali pojazd. Za kierownicą skradzionego Renault Master siedział 26-letni mieszkaniec gminy Kościan. Funkcjonariusze w rozmowie wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Reklama

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 2,14 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zwrócili odzyskany pojazd wartości około 29 tys. złotych prawowitemu właścicielowi, a pijany złodziej został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Teraz o dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Go to TOP