Uciekał przed radiowozem. Grozi mu 5 lat!

Patrol z Posterunku Policji w Śmiglu po pościgu zatrzymał 18-letniego kierowcę, który uciekał przed radiowozem. Teraz młodemu amatorowi ulicznych pościgów może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek patrol policji ze Śmigla na jednym ze skrzyżowań zauważył volkswagena golfa, którego kierowca nie zastosował się do znaku STOP. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd i porozmawiać z kierowcą w związku z popełnionym wykroczeniem. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca nie zastosował się do polecenia. Mężczyzna uciekał przed radiowozem, a w trakcie pościgu kierujący łamał kolejne przepisy. Pojazd po krótkim pościgu zatrzymano. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec Kościana. Jak się okazało powodem ucieczki przed radiowozem był brak uprawnień do kierowania. Zatrzymany oświadczył, że ma w planach zrobić prawo jazdy.

Reklama

Prawdopodobnie swoje plany będzie musiał odłożyć w czasie, ponieważ za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Źródło: KPP w Kościanie

Reklama
Go to TOP