Turniej Tańca Nowoczesnego w Kościanie [ZDJĘCIA]

Trwa Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego “Live Emotion” organizowany przez Szkołę Tańca Poezja w Kościanie. Na parkiecie zaprezentuje się około 1000 tancerzy z całej Polski w różnych stylach tanecznych.

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego w Kościanie zorganizowano już po raz siódmy i tradycyjnie odbywa się w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Franciszka Ratajczaka. Tradycyjnie już przyciągnął on około tysiąca tancerzy z całej Polski. Zawody rozpoczęły się w sobotę, 29 kwietnia rani i potrwają do niedzielnego wieczora.

Cały czas jest ogromne zainteresowanie, co nas bardzo cieszy. Zespoły przyjeżdżają z całej Polski. Jest Szczecin, Bydgoszcz, Lubin, Rybnik, Poznań no i nasza bardzo silna reprezentacja kościańska. Występuje 147 dziewczyn tylko z Poezji Kościan. Zapisało się pod tysiąc tancerzy, ale nie chcemy przesadzać, jeśli chodzi o czas, żeby to miało ręce i nogi – wyjaśnia Roman Wojdowski ze Szkoły Tańca Poezja. Zaprasza też wszystkich do kibicowania jeszcze w sobotnie popołudnie i wieczór i w niedzielę od godziny 9.00.

W sobotę na parkiecie prezentują się tancerze rywalizujący w tańcu współczesnym i innych formach tańca. – Przyjeżdżamy do Kościana co roku na turniej, więc go znamy od początku. Przyjeżdżamy z wielu powodów. Jest tu blisko, lubimy klimat turniejowy, lubimy się pokazać i podobno mamy indywidualne swoje “flow” taneczne. Staram się tak tworzyć choreografię, żeby były zapamiętane. Ciało ludzkie jest tak bogate w umiejętności, że należy to pokazać i ubrać w opowieść, która jest zrozumiała zarówno dla tancerzy, jak i widza – wyjaśnia Ewa Janowska, właścicielka i nauczycielka w szkole Dance Art & Yoga Studio z Gostynia. Jak dodaje trenerka z Gostynia, przygotowania choreografii na turniej mogą trwać nawet ponad pół roku. Widać więc, że uczestnicy przyjeżdżają na zawody pieczałowicie przygotowani.

W niedzielę rywalizacja odbywać się będzie w stylach “ulicznych”.

do Góry