Tunel na Gostyńskiej wreszcie otwarty [ZDJĘCIA]

Tunel na ulicy Gostyńskiej wreszcie otwarty. W poniedziałek, 21 czerwca, nastąpiło uroczyste otwarcie przejazdu pod torami.

Po niemal czterech latach ruch w Kościanie wraca do normy. Wreszcie otwarto tunel na ulicy Gostyńskiej. Od tego momentu znika większość utrudnień wprowadzonych na czas remontu linii kolejowej.

Reklama

Jednym z filarów rządu jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne. Także jeśli chodzi o drogi, o linie kolejowe. Modernizacja tej linii kolejowej bardzo dobrze w ten filar się wpisuje, czego dowodem jest dzisiejsze otwarcie jakże ważnej dla Wielkopolan inwestycji. Ta linia jest linią strategiczną. Podróżują nią tysiące pasażerów. Znacznie poprawi komfort, bo czas przejazdu znacznie się skróci. Taki tunel to też z punktu widzenia tego regionu wielkie bezpieczeństwo. Można się bezpiecznie czuć. Dlatego życzę mieszkańcom, żeby jak najlepiej służyła ta inwestycja. To też bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju – mówiła obecna na uroczystości Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski.

Burmistrz Kościana, Piotr Ruszkiewicz, także podziękował za tak ważną dla miasta inwestycję, a w ramach wdzięczności wręczył wykonawcom pamiątkowe rzeźby przedstawiające kościańską wieżę ciśnień. Zaznaczył, jak ważna to droga dla mieszkańców. – Zyskaliśmy kolejną inwestycję zapewniającą bezpieczeństwo, która zaoszczędzi też czas mieszkańcom. Bez tego miasto czekałby komunikacyjny zator – mówił.

Reklama

W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele wykonawcy, inwestora, lokalnych samorządów, ale też mieszkańcy miasta, którzy długo czekali, by móc znów korzystać w pełni z ulicy Gostyńskiej.

Go to TOP