Trzeźwy poranek – dwóch kierowców z promilami

Podczas poniedziałkowych działań „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze kościańskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci przeprowadzili łącznie 1397 badań trzeźwości. Wpadło dwóch kierowców z promilami.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skierowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwach na drogach. Działania prowadzono w rejonie ronda w Głuchowie. Niestety, 2 osoby wsiadły za kierownicę po wypiciu alkoholu, jedna w stanie nietrzeźwości oraz jedna po użyciu alkoholu. Do obydwóch zatrzymań doszło tuż przed godziną 6:00 w Głuchowie na ul. Kościańskiej.

Reklama
  • 33-letni mieszkaniec gminy Brodnica kierował pojazdem marki Volvo mając 0,65 promila alkoholu w organizmie.
  • 65-letni mieszkaniec gminy Kościan kierował pojazdem marki Renault mając 0,46 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali kierującym prawo jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

Działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie” będą sukcesywnie powtarzane na drogach powiatu. Każdy kierujący musi mieć świadomość, że może w każdej chwili zostać zatrzymany do kontroli stanu trzeźwości. Apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek. Jeżeli nie mamy pewności co do stanu trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę! Konsekwencją kierowania pojazdami z promilami oprócz utraty prawa jazdy, często jest również utrata życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – zaznacza policja.

Reklama
Go to TOP