Tlenownia wśród najlepszych inwestycji w Wielkopolsce!

Centrum Aktywności Społecznej Tlenownia w Czempiniu otrzymało nominację w plebiscycie “Łączy nas WIELkopolskiE”. Inwestycja znalazła się w gronie 19 najlepszych inwestycji w naszym województwie.

Spośród tysięcy zrealizowanych projektów, które otrzymały dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wybrano 19. Z ich grona Wielkopolanie wybiorą najlepsze w czterech kategoriach. Wśród niech znalazła się gmina Czempiń z projektem „Rewitalizacji społecznej, przestrzenno-funkcjonalnej, środowiskowej i technicznej Czempinia poprzez utworzenie Centrum Aktywizacji Społecznej, zielonej enklawy miasta, ogólnodostępnych stref rekreacji, ciągów komunikacyjnych oraz budowę monitoringu”. Nominację przyznano za tchnięcie życia w zniszczoną miejską tkankę z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców i poszanowaniem historii miasta.

Reklama

Nominacja jest potwierdzeniem, że działania władz gminy ukierunkowane na pozyskanie funduszy zewnętrznych są działaniami skutecznymi. Tlenownię otwarto 28 sierpnia 2021. Od początku inwestycja wzbudziła spore zainteresowanie i pozytywny odbiór. Obiekt działa prężnie, służąc rozwijaniu i wspieraniu wszelkich form aktywności społecznej. Jest nową siedzibą Centrum Kultury, Biblioteki Publicznej, Izby Muzealnej, Organizacji Pozarządowych. Dziś budynek pełni funkcję lokalnego centrum społecznego, dzięki któremu Czempiń podnosi swoją atrakcyjność. Nie tylko wobec dotychczasowych, ale i przyszłych mieszkańców i wszystkich odwiedzających gminę gości. Udało się też uratować zniszczony, historyczny budynek przed rozbiórką.

– Niezmiernie cieszy fakt, że nasza Tlenownia została doceniona i nominowana w kolejnym już konkursie. Jesteśmy wdzięczni kapitule, że doceniła nasze starania w zakresie stworzenia przyjaznej, atrakcyjnej i bezpiecznej przestrzeni publicznej i postanowiła przyznać nam nominację w kategorii łączy nas architektura i kultura. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie – podkreśla burmistrz Czempinia, Konrad Malicki. Głosowanie rozpocznie się 3 października i potrwa do 23 października. O głosowaniu przypomnimy.

Reklama

Źródło: gmina Czempiń

Go to TOP