Taksówki dla seniorów ruszają w marcu!

Wraz z początkiem marca rusza pilotażowy program “Taksówki dla seniorów”. Dwa razy w miesiącu osoby, które ukończyły 70 lat, będą mogły zamówić bezpłatny transport w obrębie Kościana.

Projekt “Taksówki dla seniorów” rusza od 1 marca. Od tego dnia będzie można zapisywać się na darmowe przejazdy. Same przewozy ruszą w poniedziałek, 4 marca, bo chęć transportu zgłasza się trzy dni wcześniej. Pilotaż potrwa do 31 maja, a miasto zaplanowało na ten cel 40 tysięcy złotych. Program został trochę opóźniony, a spowodowane to było tym, że w pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy.

Reklama

Z taksówek będą mogli bezpłatnie korzystać wyłącznie mieszkańcy Kościana, którzy mają ukończone 70 lat. Seniorzy będą mieli możliwość podjechania do urzędów, na cmentarze, dworzec PKS lub PKP albo do placówki medycznej na umówioną wizytę w obrębie Kościana. Z bezpłatnego przejazdu skorzystają też opiekunowie towarzyszący seniorom. Samego zgłoszenia może dokonać zarówno senior, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia.

Przewozy odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00, a powroty z kursu do godziny 20.00  Zgłoszenia należy dokonać od 8.00 do 12.00 nie później niż na 3 dni robocze przed planowanym przejazdem, a odwołania nie później niż do godz. 12.00 dnia roboczego poprzedzającego przejazd. Nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące sytuacji nagłych, np. pogorszenie stanu zdrowia. W celu wezwania taksówki na powrót senior może umówić się na konkretną godzinę lub samodzielnie zadzwonić do taksówkarza. Kierowca może ewentualnie poczekać na miejscu, ale nie dłużej niż 30 minut.

Reklama

Więcej informacji na stronie: Taksówki dla seniorów

Go to TOP