Kościański Ośrodek Kultury zarejestrował sztab WOŚP. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie jednak inny niż poprzednie.

Kościański Ośrodek Kultury wzorem lat ubiegłych zarejestrował sztab WOŚP. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną zmienia się charakter działania sztabu. Finał Orkiestry zaplanowano na 10 stycznia 2021 roku. tego dnia na ulicach Kościana nie zobaczymy jednak wolontariuszy z kolorowymi puszkami. Tym razem zbiórka nastąpi poprzez “sztabowe puszki stacjonarne”.

Czym jest sztabowa puszka stacjonarna. To możliwość prowadzenia kwesty w firmach, lokalach gastronomicznych, usługowych, sklepach, instytucjach. Zbiórka do puszek kwestarskich w Sztabowych Puszkach Stacjonarnych może odbywać się w dniach od 15 grudnia do 10 stycznia.

By zgłosić chęć rejestracji takiej puszki należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie KOK i wysłać go na adres kok.koscian@gmail.com lub przynieść osobiście do Kościańskiego Ośrodka Kultury. Jest to niezbędne aby otrzymać zgodę na prowadzenie zbiórki do puszek kwestarskich 29. Finału WOŚP.

Uwaga! Każda Sztabowa Puszka Stacjonarna zbiera pieniądze tylko do puszki kwestarskiej w lokalu, na który uzyskała zgodę na kwestę. Nie może to być lokal prywatny. Opiekun zdaje zaplombowaną puszkę kwestarską do Sztabu (KOK), niezwłocznie po zakończeniu kwesty w dniu Finału. Zawartość Puszki zostaje przeliczona w obecności Szefa Sztabu a opiekun otrzymuje dokument „rozliczenia-podziękowania”.

Więcej informacji pod numerem 65 512 05 75. Ostateczny termin zgłaszania Sztabowej Puszki Stacjonarnej – 6.01.2021

do Góry