Szkoła w Czempiniu najlepsza w Turnieju Gwiazdkowym [ZDJĘCIA]

Dwanaście drużyn z powiatu kościańskiego wzięło udział w XIX Turnieju Gwiazdkowym o Puchar Starosty Kościańskiego w Piłce Nożnej Halowej Szkół Podstawowych.

Turniej odbył się w poniedziałek, 18 grudnia. Mecze rozgrywane były w sali sportowej w Racocie i Kościanie, a półfinały i finał rozegrano się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka w Kościanie. Na otwarciu Turnieju Gwiazdkowego w Racocie powodzenia oraz pełnej zapału sportowej rywalizacji uczestnikom życzył Wicestarosta Kościański Stefan Stachowiak.

Reklama

W grupie A zmierzyły się ze sobą reprezentacje szkół: SP nr 2 w Kościanie, w Czempiniu, Racocie, Starym Luboszu, Głuchowie, Krzywiniu oraz SP nr 4 w Kościanie. W grupa B spotkały się z kolei drużyny ze Starego Bojanowa,
Starych Oborzysk, Śmigla oraz przedstawiciele szkół nr 1, 2 i 3 z Kościana.

Po całodniowej rywalizacji najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czempiniu, która w meczu finałowym pokonała zespół ze Starych Oborzysk wynikiem 3:0. Mecz o trzecie miejsce rozegrały między sobą zespoły z Racotu oraz Starego Bojanowa. Lepsi okazali się zawodnicy z Racotu, pokonując swoich rywali wynikiem 4:0. Królem strzelców tegorocznego turnieju został Tomasz Maik.

Reklama

Za najlepszego bramkarza trenerzy i sędzia uznali Alana Kunza. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie najlepszym drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Starosta Kościański Bernard Turski. Starosta pogratulował także zawodnikom sportowych umiejętności oraz życzył dobrych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

[envira-gallery id=”9385″]

Go to TOP