Szczepienia! W powiecie podano już 22 tysiące dawek!

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia w powiecie kościańskim do 23 maja wykonano 22 tys. szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia idą pełną parą.

Przy założeniu, że w powiecie kościańskim mieszka 79 tys. osób, to do tej pory zaszczepiło się ponad 27% mieszkańców. Osób w pełni zaszczepionych zgodnie z opublikowanymi danymi jest ponad 5,5 tys. Jest to jednak tylko statystyka. Szczepienia wykonuje się w naszym powiecie także osobom spoza niego, z kolei mieszkańcy naszego powiatu szczepią się też w innych miejscach. Dlatego też trudno oszacować jaka część populacji naszego powiatu została rzeczywiście zaszczepiona.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie działają dwa punkty szczepień. Do tej pory wykonano w nich niema 8,2 tys. szczepień. Na czerwiec zaplanowano ponad 5 tys. kolejnych szczepień. Terminy czerwcowe są zajęte. – Zachęcam mieszkańców powiatu kościańskiego do zgłaszania się na lipiec. Obecnie posiadamy bardzo dużo wolnych terminów na ten okres. W pierwszym miesiącu wakacji planujemy wykonać ponad 4 tysiące szczepień. Od poniedziałku na szczepienia mogą się również rejestrować osoby 16 i 17-letnie. Mamy nadzieję, że to, że spada liczba zachorowań na covid nie wpłynie na zmniejszone zainteresowanie szczepieniami – podkreśla Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie. 

Rejestracja telefoniczna w kościańskim SP ZOZ działa każdego dnia, także w sobotę i niedzielę w godzinach od 8:00 do 14:00. Numer telefonu: 65 525 04 48. Na szczepienie można się także zapisać za pomocą strony pacjent.gov.pl.

do Góry