Świetna gra zawodniczek Polonii Śmigiel!

Świetna gra zawodniczek Polonii Śmigiel na pingpongowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek i Juniorów. Zdobyły dwa srebrne medale.

W niedzielę, 16 kwietnia w Borowie rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. W rywalizacji udział wzięło troje reprezentantów Polonii Śmigiel: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Miłosz Kmieciak. Młodzi poloniści zaprezentowali się tam z bardzo dobrej strony, zwłaszcza dziewczęta.

Reklama

Najlepiej zagrała Katarzyna Nowak, która wygrała turniej eliminacyjny ogrywając w nim wyżej notowane koleżanki, nawet takie, które na co dzień występują w I lidze. Dotarła też do finału całego turnieju. W decydującym meczu także radziła sobie bardzo dobrze, ale walka była wyrównana. Niestety Katarzyna nie wykorzystała piłki meczowej, co wykorzystała jej rywalka. Polonistka uplasowała się więc na 2. miejscu, co jest i tak świetnym wynikiem. Dobre, bo 5. miejsce zajęła także Weronika Trybuła. Miłosz Kmieciak sklasyfikowany został na 25. miejscu.

To jednak nie koniec sukcesów Polonii na tym turnieju. Kasia i Weronika przystąpiły też do rywalizacji drużynowej. Awansowały do finału, gdzie musiały uznać wyższość przeciwniczek, finalnie zajmując 2. pozycję i ciesząc się ze srebra.

Reklama

Dzięki świetnej grze Kasia Nowak wywalczyła awans na Mistrzostw Polski Juniorek, które odbędą się w dniach 27-30 mają w Drzonkowie.

Zdjęcie: KS Polonia Śmigiel

Go to TOP