Podobnie jak przed rokiem w Wigilię Bożego Narodzenia burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak, przygotowała niespodziankę dla mieszkańców gminy, zwłaszcza najmłodszych. Udała się w świąteczny objazd gminy, a towarzyszyły jej postacie z bajek i strażacy.

Tym razem świąteczny objazd gminy odbywał się nie w kabriolecie, jak rok temu, ale burmistrz Małgorzata Adamczak w stroju Mikołajowej stała na przyczepie samochodu. Towarzyszyły jej postacie z bajek. Dzięki temu byli doskonale widoczni dla wszystkich. Początkowo los wyprawy stał jednak pod znakiem zapytania z powodu padającego deszczu. O 8.30 świąteczna ekipa wyruszyła jednak spod Centrum Kultury w Śmiglu i odwiedziła kilka miejscowości w gminie Śmigiel.

Po drodze spotykali się z mieszkańcami, którzy chętnie wychodzili przed domy, by obejrzeć to niecodzienne zjawisko. Członkowie konwoju rozdawali też dzieciom słodycze. Konwój ubezpieczali strażacy z OSP Śmigiel. Jak podkreśliła Małgorzata Adamczak, cała akcja nie byłaby możliwa bez ludzi dobrej woli, którzy swój wolny czas poświęcili, by sprawić innym trochę uśmiechu.

Zdjęcia: Karol Schmidt

do Góry