Świąteczna wystawa w Ośrodku Wsparcia [ZDJĘCIA]

W Ośrodku Wsparcia w Kościanie odbyła się tradycyjna świąteczna wystawa prac wykonanych własnoręcznie przez podopiecznych placówki.

W Ośrodku Wsparcia w Kościanie trwa świąteczna wystawa przedmiotów świątecznych własnoręcznie wykonanych przez podopiecznych ośrodka. Tradycyjnie już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a świąteczne ozdoby szybko znajdują nowych właścicieli. Dochód ze sprzedaży ośrodek przeznaczy na zakup materiałów na potrzeby kolejnych prac, a także na wyjazdy integracyjne.

– W tym roku postawiliśmy na dużo prac manualnych, bardzo precyzyjnych. To między innymi prace ze styropianu, drewna, żywe świerki, choinki z naturalnych sznurków, wianki i inne ozdoby. Nowością są styropianowe bałwanki. To uczestnicy wpadają na te pomysły, trochę grono terapeutyczne, to nasz wspólna praca trwająca od września. Najpierw zaczynamy robić kartki świąteczne i później coraz bardziej wchodzimy w ten świąteczny klimat – opowiada Anna Kaczmarek, terapeuta w Ośrodku Wsparcia.

Oprócz tego nie brakuje ozdób na stoły i drzwi, bombek, soli do kąpieli, a nawet pięknie pachnących mydełek. Odwiedzających Ośrodek Wsparcia witają uczestnicy, częstując gości własnoręcznie wykonanymi piernikami. Wystawa trwa do godziny 14.00 we wtorek, 6 grudnia. Warto się jednak pospieszyć, bo zainteresowanie rękodziełem jest spore!

do Góry