Sukcesy kościaniaków na Mistrzostwach Polski w kickboxingu!

Od 31 maja do 2 czerwca w Bałtowie dwójka zawodników klubu KS Tiger Wielkopolska – Nikodem Korpusiński i Jakub Jóźwiak, wraz z trenerem Emilem Janowskim, wzięli udział w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych i starszych w Kickboxingu. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Na matach rywalizowało 624 zawodników i zawodniczek z 73 klubów w dwóch formułach walki: Pointfighting (walka przerywana) oraz Light Contact (walka ciągła). Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W piątek tradycyjnie odbyło się oficjalne ważenie, w którym gdzie kościaniacy bez problemu zmieścili się w swoich limitach wagowych. Następnego dnia rozpoczęła się rywalizacja w formule Pointfighting, w której Nikodem po dwóch wygranych walkach musiał uznać wyższość przeciwnika w półfinale, zdobywając trzecie miejsce. Kuba w pierwszej walce trafił na zdecydowanego faworyta całej rywalizacji, z którym niestety przegrywa 7:3 odpadając z tej formuły walki. Pod koniec dnia Nikodem stoczył jeszcze jedną walkę w formule Light Contact, którą wygrał.

Reklama

Drugi dzień rywalizacji (niedziela) to czas na walki ciągłe. Nikodem niestety odpada w drugiej walce, przegrywając z aktualnym wicemistrzem Polski. Kuba dzięki dobremu losowaniu przechodzi do drugiego etapu rywalizacji i wchodzi do ćwierćfinału, w którym pokonuje przeciwnika w pierwszej rundzie przed czasem. Półfinał to spotkanie z przeciwnikiem, z którym walczył w walce przerywanej dzień wcześniej – niestety po raz kolejny nie udało się go przełamać. Trzeba było zadowolić się brązowym medalem. Warto wspomnieć, że dwie przegrane walki Kuby odbyły się z aktualnym podwójnym Mistrzem Polski. Mimo to nasz zawodnik toczył walki na wyrównanym poziomie. Zawody kościaniacy zakończyli więc z dwoma brązowymi medalami:

  • Nikodem Korpusiński III miejsce Kadeci Starsi -63 kg Pointfighting,
  • Jakub Jóźwiak III miejsce Kadeci Starsi -69 kg Light Contact

Są to pierwsze medale chłopaków na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu, które stoją zawsze jest na najwyższym możliwym poziomie, co jeszcze bardziej zasługuje na pochwałę. Jako trener jestem bardzo dumny z rozwoju swoich zawodników oraz ich sukcesów – oprócz zwiększania swoich umiejętności fizycznych oraz technicznych stają się też coraz bardziej dojrzali pod kątem mentalnym z każdym kolejnym startem. Wszystkim dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do turnieju i reprezentowanie klubowych barw, a zwycięzcom osiągniętych wyników. Był to nasz ostatni start w tym sezonie, kolejne po zasłużonych wakacjach – podsumowuje start trener, Emil Janowski.

Reklama

Źródło, zdjęcie: KS Tiger Wielkopolska

Go to TOP