Startuje Kościańska Liga Bowlingu!

Już 30 marca startuje Kościańska Liga Bowlingu. W piątek, 17 marca ruszają zapisy. Warto się pospieszyć, bo w lidze udział wziąć może 12 drużyn.

Startuje Kościańska Liga Bowlingu. To pierwsze w historii powiatu kościańskiego rozgrywki ligowe w ramach najpopularniejszej na świecie odmiany gry w kręgle (bowling), która została stworzona w oparciu o kręgle klasyczne. Organizatorem Kościańskiej Ligi Bowlingu „Jedność” CUP jest Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”.

Reklama

W zmaganiach ligowych o charakterze amatorskim, które potrwają do końca maja 2023 roku, będą mogli wziąć udział pełnoletni mieszkańcy powiatu kościańskiego (w tym seniorzy). Liga składać się będzie z 8 kolejek (jedna w tygodniu). W rozgrywkach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 12 zespołów. Opłata startowa wynosi 230 zł od drużyny. Rozgrywki odbywać się będą na kręgielni Pocoolane przy ul. Nacławskiej w Kościanie.

Zachęcamy do udziału w amatorskiej Kościańskiej Lidze Bowlingu “Jedność” CUP zarówno kobiety, jak i mężczyzn lubiących sportową rywalizację. Gra w kręgle to przyjemny sposób na spędzanie czasu wolnego w gronie innych osób, kulturalna forma wypoczynku i rozrywki. Do gry w kręgle nie potrzeba specjalnych predyspozycji fizycznych, dlatego też w bowling może grać każdy. Strącanie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są rzuty, tym gra staje się bardziej fascynująca. Aby wziąć udział w rozgrywkach ligowych potrzebne są tylko chęci i jedna godzina czasu w tygodniu, aby oderwać się, chociaż na chwilę od trudów życia codziennego. Rejestracja minimum 4 osobowych drużyn kobiecych, męskich lub mieszanych rozpocznie się w najbliższych piątek tj. 17 marca o godzinie 15:00 na stronie www.bowling.jednosckoscian.pl. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, kule w dłoń i gramy! zachęca koordynator ligi Radosław Stachowiak.

Reklama

Źródło: TSKK Jedność

Go to TOP