Sprzątali letnisko w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sezonu letniego, mieszkańcy gminy Kościan sprzątali letnisko w Nowym Dębcu. Trwają też inne przygotowania do sezonu.

W akcji udział wzięło, według szacunków dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji gminy Kościan, około 40, 50 osób. Byli to głównie mieszkańcy Nowego Dębca, Osieka, Januszewa, ale też członkowie klubu żeglarskiego, wędkarze i wczasowicze. Także strażacy ochotnicy sprzątali letnisko. Przy pomocy sprzętu do nurkowania wybierali z dna kąpieliska niebezpieczne przedmioty. Do worków na śmieci trafiały głównie butelki szklane i z tworzywa, chusteczki, opakowania po produktach spożywczych. Znaleziono nawet metalową bramę. Jak jednak podkreślają uczestnicy akcji, śmieci w tym roku nie było wcale dużo, w porównaniu z poprzednimi latami. Po sprzątaniu dla uczestników przygotowano piknik z kiełbaskami.

Reklama

Sprzątanie to nie jedyne przygotowania do sezonu letniego w Nowym Dębcu. Jak zapowiada Artur Opas, dyrektor OSiR, na otwarcie sezonu gotowa ma być ścieżka prowadząca do punktu obserwacyjnego, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wiadomo też, że podczas imprezy otwierającej sezon letni zagra zespół Ogień. Odbędzie się też wiele innych imprez, m.in. zawody sikawkowe, triathlon, czy zawody pływackie.

Go to TOP