Spotkanie z ministrami w Czempiniu [ZDJĘCIA]

We wtorek, 23 maja w Czempiniu odbyło się spotkanie sympatyków rządzącej partii z ministrami: Marleną Maląg i Janem Dziedziczakiem.

Spotkanie z ministrami odbyło się w czempińskiej Tlenowni o godzinie 18.00, ale wcześniej minister Jan Dziedziczak odbył roboczą wizytę inwestycji przeprowadzanych przed gminę Czempiń, które dofinansowano z Polskiego Ładu. Towarzyszyli mu między innymi burmistrz Konrad Malicki, zastępca burmistrza Andrzej Socha, przewodniczący Rady Miejskiej Czempinia Maciej Głochowiak i szef kościańskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Stefan Żurkiewicz. Odwiedzili też przedszkole, na remont którego gmina Czempiń złożyła wniosek do nowej edycji Polskiego Ładu.

Reklama

O pomocy dla rodzin i przedsiębiorców

Po wizytacji rozpoczęło się spotkanie w Tlenowni, na którym zjawiło się około ponad 40 osób. Zebranych powitał Stefan Żurkiewicz i pokrótce opowiedział, czego będzie ono dotyczyć. Następnie głos zabrała minister Marlena Maląg. Opowiadała o programach, które wprowadził obecny rząd, by wspomóc polskie rodziny. Od “500 plus”, przez “maluch plus”, “dobry start”, świadczeniach dla matek, które wychowały czwórkę i więcej dzieci, ale także wzroście płacy minimalnej i stawki godzinowej i innych.

Pięćset plus to program przełomowy. Zmiana filozofii myślenia. Uświadomienie, że wsparcie rodzin to nie koszt, ale inwestycja w przyszłość. Dzięki niemu zniknęły zakupy “na zeszyt” w sklepach. Wypłacanych jest mniej świadczeń z Ośrodków Pomocy Społecznej. Nie zapominamy też o seniorach. Trzynasta, czternasta emerytura, darmowe niektóre leki, to swojego rodzaju podziękowanie dla nich – wyjaśniała. Odniosła się też do trudnych czasów pandemii i programów ochrony miejsc pracy. Minister opowiedziała między innymi o kulisach przygotowywania pomocy dla przedsiębiorców w tamtym czasie. Podkreśliła, że dzięki temu mamy dziś w Polsce jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Unii Europejskiej.

Reklama

Wybieramy Polskę silną i patriotyczną

Później głos zabrał minister Jan Dziedziczak. Na początek podkreślił, jak ogromne wrażenie zrobiły na nim przeprowadzane przez Czempiń inwestycje. Zwłaszcza Tlenownia. Zaznaczył, że to już nie poziom “zachodni”, europejski, ale znacznie wyższy. Tak nowoczesne i piękne inwestycje pokazują, że Polska się rozwija.

Mówił o problemach, które pojawiły się wraz z wojną na Ukrainie i jak polski rząd, ale także społeczeństwo stanęło na wysokości zadania przyjmując miliony uchodźców. Mówił tez o zagrożeniach, jakie niesie za sobą “nowoczesna”, liberalna polityka światopoglądowa. Popularne “neotrendy” stanowiące zagrożenie dla wartości chrześcijańskich. – Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka ma być Polska? Czyja ma być Polska? My wybieramy Polskę silną, Polskę patriotyczną, Polskę wierzącą. Dlatego tu wszyscy jesteśmy, bo troszczymy się i martwimy o Polskę – podkreślił.

Na koniec przyszedł czas na pytania od uczestników spotkania. Dotyczyły one głównie sytuacji społecznej i finansowej różnych grup, ale pojawiały się też pytania do burmistrza Czempinia. Zastanawiano się też, co zrobić, by na spotkaniach pojawiało się więcej osób, między innymi ludzi młodych.

Zobacz też: Spotkanie z sympatykami PiS w Kościanie

Go to TOP