Spotkanie z Mikołajem i wilczy rajd [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 4 grudnia Stowarzyszenie Rzeczodzielnia Kościan zorganizowała świąteczny festyn pod nazwą “Spotkanie z Mikołajem”. Imprezę przygotowano z ogromnym rozmachem.

Najpierw w tradycyjny, mikołajkowy rajd motocyklowy wyruszyli członkowie i przyjaciele grupy Wind Wolves ze Śmigla, którzy przebrani w stroje Mikołajów wyruszyli w około 60-kilometrową trasę ze Śmigla, po drodze rozdając dzieciom cukierki. Do Kościana dotarli gdy na parkingu jednego z marketów przy ul. Śmigielskiej rozpoczynał się festyn Rzeczodzielni. Impreza rozpoczęła się więc z przytupem tym bardziej, że po drodze dołączyli do motocyklistów kierowcy różnego rodzaju samochodów, zarówno nowych, jak i tych już kultowych.

Reklama

Atrakcji na festynie było sporo. Ogromne wrażenie, zwłaszcza na dzieciach zrobiły alpaki i inne zwierzęta, niektóre przebrane za renifery. Nie zabrakło też stoisk, na których zakupić można było zabawki, czy ozdoby świąteczne. Na wygłodniałych czekały świąteczne potrawy i ciasta. Impreza odbywała się pod nazwą “Spotkanie z Mikołajem”, więc oczywiście się pojawił. Dzieci mogły porozmawiać chwilę ze świętym i zrobić sobie z nim zdjęcie. Odbyły się też występy artystyczne. Zbierano też pieniądze do puszek na działalność Rzeczodzielni, czyli pomoc potrzebującym i samotnym znajdującym się pod opieką stowarzyszenia.

Zdjęcia: Marcin Marciniak, Kościan112

Reklama
Go to TOP