Śmierć w kukurydzy! Tragedia w Wonieściu [ZDJĘCIA]

Do tragicznego zdarzenia doszło w młynie w Wonieściu. Pod ziarnami kukurydzy zginął mężczyzna.

Do wypadku doszło 25 października, po godzinie 23.00. Według wstępnych i nieoficjalnych informacji, z jednego z silosów znajdujących się na terenie młyna w Wonieściu oderwał się spód. Z silosu wysypało się kilkanaście ton ziaren kukurydzy, która przygniotła jednego z pracowników zakładu.

Na miejsce natychmiast wysłano straż pożarną z Kościana, a także ochotników z wielu okolicznych miejscowości. Na miejscu działało więc około 50 strażaków. Po kilkunastu minutach akcji poszukiwawczej mężczyznę udało się zlokalizować i wydobyć spośród ziarna. przekazano go ratownikom, którzy czekali już na miejscu. Niestety na skutek odniesionych obrażeń i mimo starań ratowników, mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu zjawiła się także policja, a później również prokurator i technicy policyjni, którzy badają miejsce zdarzenia.

[AKTUALIZACJA]

Okazało się, że na miejscu pracowało o wiele więcej strażaków, bo aż około 70 z 15 zastępów straży. Na miejsce zadysponowano również przewodnika z psem tropiącym, jednak zanim ten dojechał poszkodowany został odnaleziony. Mężczyzna miał 58 lat.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”104″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry