Słoneczna sobota na rowerach

Blisko stu rowerzystów wzięło udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, który odbył się 8 czerwca.

Rowerzystów na starcie powitał starosta kościański Artur Opas, który także pokonał całą trasę rajdu na rowerze. Staroście towarzyszył wicestarosta Albert Pelec, który na rowerową wycieczkę zabrał też córki. Rowerzyści podzieleni na mniejsze grupy wyruszyli w trasę spod Nadleśnictwa w Kurzej Górze, by ścieżką rowerową udać się do Racotu, gdzie w powozowni Stadniny Koni mogli podziwiać m.in. zachowany w bardzo dobrym stanie powóz Jana Ignacego Paderewskiego, którym 26 grudnia 1918 roku, tuż przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego, podróżował po Poznaniu. Po powozowni rowerzystów oprowadziła Teresa Ziemniak.

Reklama

Po krótkim postoju rowerzyści wyruszyli w dalszą drogę przez Darnowo, Wyskoć Małą, Wyskoć, Rogaczewo Wielkie i Łuszkowo do Zbęch, gdzie w Domku Rybaka przy plaży czekał już na nich regeneracyjny posiłek – zupa i placek drożdżowy przygotowane przez tamtejsze koło gospodyń wiejskich. Tam odbyło się także losowanie nagród zakupionych przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Nagrody wylosowane przez pięcioletniego Jurka wręczali starosta i wicestarosta. Wszyscy, którzy wzięli udział w rowerowej wycieczce otrzymali także okolicznościowy gadżet – latarkę.

Trasa rajdu miała 21 kilometry i tradycyjnie była zaplanowana tak, by w rajdzie mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Powiatowy Rajd Rowerowy nie mógłby się odbyć bez nieocenionej pomocy rowerzystów z grupy rowerowej JPII, którzy podzielili uczestników rajdu na mniejsze grupy i bezpiecznie przeprowadzili ze startu do mety.

Reklama

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

Go to TOP