Skrzydła przy KOK. Kolorują Kościan [ZDJĘCIA]

Ewa i Marcin Michalewicz, kościańscy artyści, wpadli na pomysł, by pokolorować trochę Kościan. Na płocie przy Kościańskim Ośrodku Kultury namalowali piękne skrzydła, przy których można zrobić sobie ciekawe zdjęcia.

Wpadliśmy na pomysł, jako artyści, by nadać miastu kolorów. Chcemy, żeby było tu jak najwięcej takich rzeczy. Chcemy też pokazać, że każdy może się odważyć i jeśli ma pomysły, nawet dziwne, niecodzienne, to można coś ciekawego, kolorowego zrobić – podkreśla Ewa Michalewicz. Wraz z mężem, Marcinem, zwrócili się więc do Kościańskiego Ośrodka Kultury, z pytaniem czy mogliby wykorzystać niezbyt ładny, betonowy płot na parkingu przy KOK, by stworzyć coś ciekawego. Postanowili, by namalować tam skrzydła, przy których można zrobić sobie zdjęcie, “sefie”. Z jednej strony rozpowszechniać to będzie sztukę, ale też zachęcać do podejmowania działań i popularyzować Kościan.

Reklama

W pracy nad malowaniem pomagały im trzy dziewczęta, szkolące się u Michalewiczów. Tak zwana grupa “ALA”, czyli Alicja, Lena i Ania, które również pragną ubarwić Kościan, by nie było tu nudno. To też dla nich świetna nauka. – Pomagamy Ewce i Marcinkowi. Mieszamy kolory, sprzątamy, pomagamy jak potrzeba, no i też malujemy – opowiadają. Akcja sprawiła im mnóstwo frajdy.

Ewa i Marcin Michalewicz zaznaczają, że mają pomysły na kolejne akcje. Szczegóły dopiero się “krystalizują” w głowach artystów, ale jeśli choć część z nich uda się zrealizować, to na pewno będzie to miało pozytywny wpływ na miasto.

Reklama
Go to TOP