Sekretarz odchodzi! Kobus: “Każda zmiana może przynieść coś dobrego”!

Bartosz Kobus, sekretarz gminy Krzywiń rezygnuje ze swojego stanowiska. Rozpoczyna pracę na stanowisku dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi.

Sekretarz gminy Krzywiń, Bartosz Kobus z końcem maja przestanie pełnić swoją funkcję w Urzędzie Miejskim Krzywinia. Od 1 czerwca będzie dyrektorem nowej jednostki podległej samorządowi województwa – Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi.

Reklama

Dowiedziałem się, że powstanie taka jednostka i zainteresowałem się nią. Wziąłem udział w konkursie na stanowisko dyrektora, przedstawiłem swoją koncepcję i się udało. To dla mnie coś nowego, bo przychodzi taki czas w życiu, by coś nowego zrobić. Każda zmiana może przynieść coś dobrego i jestem pewien, że w tym przypadku też tak będzie. Dobrze znam struktury gminne, problemy i potrzeby wsi, więc na pewno coś dobrego uda się zrobić – wyjaśnia Bartosz Kobus.

Bartosz Kobus pracę jako asystent burmistrza Krzywinia rozpoczął 17 stycznia 2011 roku. We wrześniu 2013 został zastępcą burmistrza. Pięć lat później, w listopadzie 2018 roku objął stanowisko sekretarza miasta i gminy Krzywiń. Został też wtedy radnym Rady Powiatu Kościańskiego i aktywnie uczestniczył w posiedzeniach i życiu powiatu. Z funkcji radnego jednak nie rezygnuje. Pozostaje też na stanowisku komendanta gminnego Ochrony Przeciwpożarowej i przewodniczącym Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzywiniu do końca kadencji.

Reklama

W swojej pracy starałem się być skuteczny, zaangażowany, oddany sprawie. Samorząd to moja pasja. Każdy kto mnie zna wie, że Kocham i ,,czuję samorząd” od najmłodszych lat. W swojej pracy starałem się być skuteczny, zaangażowany, oddany sprawie. Praca dla gminy Krzywiń, dla mieszkańców była niesamowitą przygodą. To tutaj nabyłem bogate doświadczenie z zakresu prawa, administracji publicznej, czy samorządowej. Zdobyłem praktykę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, inwestycjami, procesem rewitalizacji i odnowy wsi. Udało mi się rozbudzić ducha ekonomii społecznej, być inicjatorem stworzenia pierwszego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Największe doświadczenie zdobyłem dzięki codziennej pracy z ludźmi i dla ludzi. Obiecuję że, będę dobrym ambasadorem spraw ziemi krzywińskiej, kościańskiej pracując w strukturach Samorządu Województwa Wielkopolskiego – podsumowuje.

Burmistrz Krzywinia, Jacek Nowak podkreśla, że na razie za wcześnie, by mówić o następcy Kobusa. Najprawdopodobniej więcej wiadomo będzie dopiero w lipcu.

Go to TOP