Rewitalizacja łazienek wkracza w kolejny etap [ZDJĘCIA]

Zakończyła się rozbiórka starego, odkrytego basenu na kościańskich łazienkach. Oznacza to, że rewitalizacja łazienek wkracza w ostateczną fazę.

Niedawno zakończono rozbiórkę brodzika oraz częściową rozbiórkę starego basenu na łazienkach. Dziurę po nich zasypano piaskiem i ziemią, wkrótce pojawi się tam roślinność. Na części starego basenu pojawi się jednak mini plaża miejska. Można zaryzykować stwierdzenie, że cypel za halą sportową jest już niemal gotowy i rewitalizacja łazienek w tym zakresie dobiega końca.

Reklama

Inaczej sytuacja przedstawia się w okolicy górki Ferfeta. Tam przez większość czasu od rozpoczęcia prac niewiele się działo. Teraz się to zmieni. Budowane są przepusty, który pozwolą wjechać na teren prowadzonych prac ciężkim sprzętom. Pozwolą też na transport betonu potrzebnego do wybudowania murków i tak zwanych trybun. Trzeba też przetransportować znaczne ilości ziemi, a mostek dojazdowy do łazienek nie wytrzymałby obciążenia. – Dzięki przepustowi mogą ruszyć cięższe prace. Szacujemy, że potrwają one do końca czerwca. Pracom sprzyja też na razie pogoda. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, to latem kościaniacy będą mogli korzystać z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji – zaznacza Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Go to TOP