Remont za 8 milionów. Otwarcie dróg St. Oborzyska – Słonin – Czempiń [ZDJĘCIA]

W środę, 27 grudnia, w Słoninie miało miejsce uroczyste oddanie do użytku wyremontowanych dróg od krajowej “piątki” przez Stare Oborzyska do Słonina oraz od Słonina do Czempinia. Była to jedna z większych inwestycji powiatu w ostatnim czasie, bo kosztowała ponad 8 milionów złotych.

W uroczystości wzięli udział starosta kościański Bernard Turski oraz wicestarosta Stefan Stachowiak, samorządowcy powiatu kościańskiego, gminy Czempiń i gminy Kościan. Starosta w swoim przemówieniu podziękował wykonawcy robót, firmie „DROGBUD” z Gostynia, a także włodarzom lokalnych samorządów za bardzo dobrą współpracę podczas realizacji inwestycji, a okolicznym mieszkańcom za cierpliwość. Zaznaczył , że inwestycja poprawi w znacznym stopniu bezpieczeństwo dzięki nowo wybudowanym chodnikom dla pieszych i ścieżkom rowerowym.

Reklama

Koszt wyremontowania drogi Czempin – Słonin wyniósł niemal 3,5 mln zł, z czego ponad 1,7 mln zł pokryte zostało z dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. 889 tys. zł to wkład gminy Czempiń, a 800 tys zł gminy Kościan. Dodatkowo podczas remontu drogi gmina Czempiń wybudowała sieć kanalizacji sanitarnej w Słoninie za ponad 1,6 mln. zł.

Z kolei remont drogi Słonin – droga krajowa nr 5 biegnącej przez Stare Oborzyska zamknął się w kwocie prawie 4,8 mln. zł. Dotacja w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wyniosła tutaj niecałe 2,4 mln zł, 260 tys. zł to wkład gminy Czempiń, a 954 tys. zł dołożyła gmina Kościan. Podczas trwania remontu drogi gmina Kościan zmodernizowała sieć wodociągową w Starych Oborzyskach za kwotę 311 tys. zł.

Reklama

Zdjęcia: SP w Kościanie

[envira-gallery id=”9494″]

Go to TOP