Radni chcą powołania specjalnej komisji w sprawie Rynku! Przedsiębiorcy piszą do radnych!

Niektórzy kościańscy radni chcą powołania specjalnej komisji, która zbadać by miała sytuację dotyczącą remontu kościańskiego Rynku. Jak zwykle pomysł ten ukrócili radni z PZK i ci współpracujący z burmistrzem.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Kościana, która odbyła się w czwartek, 27 kwietnia, radny Marek Wyrzykiewicz odczytał pismo od przedsiębiorców, które przygotowali po spotkaniu z burmistrzem. Wytykają w nim radnym Porozumienia Ziemia Kościańska bezczynność i brak zainteresowania problemem osób działających i mieszkających na Rynku w Kościanie i okolicy.

Reklama

Serdecznie dziękujemy radnym za wsparcie w naszych działaniach. Od początku wspierają nas radni z klubów Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska i niezrzeszeni. Jak zawsze wielkim nieobecnym są radni zrzeszeni w klubie Porozumienie Ziemia Kościańska. PZK traktowaliśmy jako nasz lokalny głos, poza podziałami i układami partyjnymi, o czym świadczy ich liczba w radzie miasta. Jak bardzo się myliliśmy obrazują spotkania na Rynku. Żaden radny PZK nie pokazał się na żadnym spotkaniu, żaden nie zabrał głosu. Przykre, ale dziękujemy za wasze milczące uczestnictwo i zapewniamy, że nie zapomnimy o waszym wkładzie na następnych wyborach – czytał radny Wyrzykiewicz.

Radni chcą powołania specjalnej komisji

W tym samym temacie głos zabrał też radny Sławomir Kaczmarek. Złożył wniosek, by powołać komisję doraźną do zbadania prawidłowości zbadania inwestycji rewitalizacji kościańskiego Rynku.

Reklama

Przedwczoraj rozmawiałem z mieszkańcami, jak będzie przebiegać przejazd przez Rynek. Tłumaczyłem i to, co wyczytałem z opisu projektu. Okazuje się, że projekt będzie zmieniony i my, radni, nie zostaliśmy w ogóle poinformowani, że taka koncepcja powstaje. Takie rzeczy powinniśmy wiedzieć, bo chcemy im rzetelnie przekazywać informacje. Chcę też złożyć wniosek, by na przyszłą sesję przygotować projekt uchwały o powołaniu komisji doraźnej do zbadania prawidłowości realizacji rewitalizacji Rynku, ul. Wrocławskiej i ratusza w Kościanie – zaapelował Kaczmarek.

Na wniosek ten odpowiedział burmistrz. – Na ostatniej sesji radny Łukasz Naglik chciał zwołać komisję rewizyjną. Radni uznali, że jest to bez sensu. Myślę, że słusznie, bo jest tyle pracy i tyle zajęć. To odciąganie od pracy urzędników. Do czego Pan zmierza? Wszystko przebiega w miarę dobrze – odpowiedział burmistrz.

Pan ma prawo do swojej oceny sytuacji. My mamy swoją. Jak sami widzimy nie wszystko idzie dobrze, bo cały czas coś nowego wyskakuje. Komisja na pewno nie będzie zakłócała pracy urzędników – odpowiedział Kaczmarek.

Głosowanie nie zaskoczyło. Radni PZK byli przeciw takiemu wnioskowi, a także część opozycji, która od pewnego czasu głosuje tak, jak chce burmistrz, a niekoniecznie mieszkańcy miasta. Poniżej wynik głosowania.

Go to TOP