Przy starostwie praca wre. Budują i wyburzają [ZDJĘCIA]

Prace związane z nowo powstającym biurowcem Starostwa Powiatowego w Kościanie trwają. Powstało już nowe przejście, a także wyburzono stary, zniszczony budynek.

Między dwoma biurowcami Starostwa Powiatowego w Kościanie na ul. Gostyńskiej (tym istniejącym i tym powstającym) wykonano nowe przejście. Dzięki temu po przeniesieniu Wydziału Komunikacji i Dróg do nowego biurowca możliwe będzie  przemieszczanie się między budynkami bez potrzeby wychodzenia za zewnątrz. Wyburzono także stary budynek na tyłach starostwa, który do tej pory wykorzystywany był jako magazyn m.in. dla biura rzeczy znalezionych. W tym miejscu mają powstać miejsca parkingowe.

W nowym budynku Starostwa Powiatowego w Kościanie wykonano już dach z opierzeniem. Ponadto ściany budynku zostały ocieplone oraz częściowo otynkowane i pomalowane. Wewnątrz zamontowano instalacje elektryczną i niskoprądową oraz instalację wentylacyjną i klimatyzacyjną. W budynku są kontynuowane prace wykończeniowe, układanie podłóg, malowanie ścian. Nowy budynek powstaje na tyłach już istniejącego. Całkowity koszt budowy wyniesie ponad 1,5 mln złotych. Przeniesienie wydziału do nowego budynku planowane jest na początek 2018 roku.

Zdjęcia: SP/Kościan w obiektywie

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”73″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry