Przejście na Gurostwo wreszcie otwarte!

Podziemne przejście na Gurostwo wreszcie otwarte! Po kilku miesiącach oczekiwania mieszkańcy Gurostwa mogą bezpiecznie i “legalnie” przejść na ul. Nacławską i Wyzwolenia.

Jak poinformowała zastępczyni burmistrza, Kinga Czarnecka, przejście na Gurostwo z ul. Wyzwolenia i ul. Nacławskiej wreszcie jest otwarte. Można z niego oficjalnie korzystać. – Dziś nastąpił odbiór eksploatacyjny, z którego wynika, że tunel nadaje się do użytkowania – mówi. Na miejscu trwają ostatnie prace porządkowe i od poniedziałku przejście zarządzać ma już miasto.

Reklama

Ucieszą się z tego mieszkańcu Gurostwa, którzy musieli korzystać z bardzo oddalonych przejść, lub korzystać z tunelu niezbyt zgodnie z prawem. Przejście miało być otwarte już we wrześniu, ale niestety brakowało do niego dojścia. Ścieżka powstała i od piątku, 20 grudnia, z tunelu można korzystać. Od 7 stycznia przestanie też kursować autobus dowożący dzieci do Szkoły Podstawowej nr 3. Już teraz korzystało z niego niewielu uczniów, a gdy przejście jest oficjalnie otwarte staje się on niepotrzebny.

Go to TOP