Przejdzie 100 km w dobę, by wspomóc zbiórkę na siłownię dla uczniów

Artur Molendowski z Kościana postawił przed sobą niezwykły cel. W 24 godziny zamierza przemaszerować 100 kilometrów, by wypromować zrzutkę na budowę siłowni zewnętrznej dla uczniów kościańskiej „Czwórki”

Artur Molendowski jest przewodniczącym Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Ma nadzieję, że swoją akcją rozreklamuje założoną w sieci zrzutkę na budowę siłowi zewnętrznej przy szkole. Połączenie zbiórki pieniędzy z aktywnością fizyczną ma zachęcić uczniów do późniejszego korzystania z siłowni. Zbiórka jest dostępna pod adresem: https://zrzutka.pl/t3m943 

Reklama

Pomysł na wzywanie wziął się stąd, że rozpoczęliśmy przymiarkę do tworzenia siłowni zewnętrznej w szkole numer 4 w Kościanie. Część funduszy jest przeznaczona od rady rodziców, część zbierana podczas festynów, ale wciąż jest zbyt mała kwota. Szukaliśmy więc pomysłów, jak się jeszcze zaangażować. Jednym z tych pomysłów było właśnie by przejść 100 kilometrów w 24 godziny, żeby zachęcić ludzi do zbiórki zewnętrznej, na portalu Zrzutka – opowiada pan Artur.

Dystans 100 kilometrów nie jest krótki, trzeba więc wyjść poza granice miasta. Marsz rozpocznie się w Kościanie, przy szkole nr 4, skąd wyruszy w kierunku Racotu. Będzie maszerował między innymi przez Krzywiń i Czempiń. Będzie można się dołączyć do pana Artura podczas startu, a później na odcinku Gryżyna – Nowy Dębiec. Okazja do spotkania będzie też w Czempiniu, ale już bez wspólnego marszu. Wydarzenie będzie relacjonowane na profilu szkoły, więc będzie na bieżąco można śledzić jego przebieg.

Reklama

Dlaczego ja? Jestem przewodniczącym Rady Rodziców, mocno się udzielam, jestem też mocno aktywny fizyczne, było to dla mnie czymś naturalnym. Codziennie chodzę wiele kilometrów po Kościanie, było więc to naturalne, że mogę się podjąć takiego wyzwana, będąc też jednocześnie jego pomysłodawcą – podkreśla. Jak opowiada, kiedyś biegał, ale w ostatnim czasie bieganie porzucił właśnie na rzecz spacerowania, między innymi by nie „niszczyć” stawów. – Gdy organizm jest w ruchu, to możemy sobie umysł oczyścić, a z drugiej strony potrzebuje takiego ruchu, zwłaszcza gdy pracuje się przy komputerze, jak to jest w moim przypadku – zaznacza. Za bohatera się nie uważa. Bohaterami według niego będą darczyńcy wpłacający na zbiórkę. – Ja będę tylko maszerował, aby zbiórka była połączona z aktywnością fizyczną i zachęciła uczniów do późniejszego korzystania ze siłowni – podsumowuje.

Informacje o marszu charytatywnym w pigułce:

  • Cel akcji: zbiórka na budowę siłowni zewnętrznej dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Link do zrzutki https://zrzutka.pl/t3m943 
  • Wyzwanie: pokonanie 100 km w 24 godziny 
  • Marsz jest próbą siły i wytrzymałości oraz symbolicznym gestem determinacji i solidarności z młodzieżą „Czwórki”. 
  • Start 30 maja o godzinie 6:00 przy SP4.
  • Można dołączyć do marszu na starcie i przejść fragment trasy przez Kościan lub dołączyć około godziny 8:30-9:00 na trasie Gryżyna (koło kościoła) do plaży w Nowym Dębcu. 
  • Druga możliwość spotkania, bez marszu, będzie możliwa w Czempiniu w późniejszej części dnia. 
  • Relacje co 2 godziny na FB Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie.
  • Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Kościana Sławomir Kaczmarek.

Materiał prasowy organizatora

Go to TOP