Premiera trzeciego tomu powieści “Saga niewoli” w Śmiglu

Niedawno odbyła się premiera trzeciego tomu powieści Aldony Wleklak “Saga Niewoli”. Z tej okazji w Śmiglu autorka spotkała się z miłośnikami jej książek.

Premiera trzeciego tomu książki “Saga niewoli” było mocno wyczekiwana przez miłośników powieści, nie mogących doczekać się dalszych losów jej bohaterów. W trzeciej części „Sagi niewoli″ śledzimy losy Anny i jej dzieci. Przypada to na ciężkie czasy drugiej wojny światowej, gdzie rodzina została rozrzucona w różne zakątki okupowanej Polski i tereny Niemiec. Jest obóz koncentracyjny, wywózka na roboty, działania konspiracyjne, ale i śluby i narodziny następnego pokolenia. Żegnamy się z bohaterkami w czasach komunistycznych.

Reklama

Premiera książki kończącej powieść przyciągnęła więc na spotkanie autorskie z Aldoną Wleklak sporo osób. Zjawiła się też jej rodzina, a także znajomi autorki. Pojawił się nawet Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak. Fragmenty książki przeczytała aktorka i lektorka Laura Breszka, a rozmowę z autorką poprowadziła Ewa Wojciechowska, dziennikarka pochodząca z Leszna.

– Przyznam się, że się popłakałam, gdy skończyłam pisać. Było jednak wiadomo, że powieść zakończy się na 1960 roku, bo wtedy żegnamy się z bohaterką, a nie chciałam też pisać o rodzinie, która jeszcze żyje – wyjaśniła Aldona Wleklak. Opowiadała także o przygotowaniach do pisania książki, inspiracjach, ciekawostkach, których dowiedziała się podczas tych przygotowań, a także perypetiach bohaterów, w które czasem aż trudno uwierzyć, że wydarzyły się naprawdę. Przede wszystkim skupiała się jednak na losach rodziny Markiewiczów i swojej prababce Annie.

Reklama
Go to TOP